Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Pusat Sular Altında
Pusat Sular Altında

ImageUzun zamandır yapımı süren Özen Barajı'nın yapımının tamamlanması ve su tutulmaya başlaması ile birlikte sanılandan daha hızlı bir şekilde sular yükselmeye başladı. Komşu köylerimizden Pusat Köyü ise bu gelişmelerden en olumsuz şekilde etkilenen köy oldu. Öyleki baraj tam olarak dolduğunda köy tamamen sular altında kalacak. Şu an köyün büyük bir bölümü sular altında kalmış durumda. Fatih ÇOLAK kardeşimizin yayınlanmak üzere gönderdiği resimlere bakarken sanıyorum ki sizlerde dramatik bir şekilde anılarınızın sular altında kaldığını göreceksiniz. Ben bakarken çok duygulandım. Fazla söze hacet yok. işte resimler...

Bu arada teşekkürler Fatih ÇOLAK

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Köyümüzden Haberler

MİNARE
YENİ YAPILAN MİNAREMİZ KÖYÜMÜZE HAYIRLI OLSUN
 
Çocuk Parkı Tamamlanarak Kullanıma Açıldı

Köyümüzde çocuk parkı yapılacağını daha önce sizlere duyurmuştuk Çocuk parkı tamalanarak çocuklarımızın kullanımına açılmıştır. Yeniköy, çocukların eğlenerek keyifli vakit geçirecekleri çok güzel bir parka kavuştu. Parkın içerisinde yetişkinlerin de faydalanabileceği spor aletleri bulunmaktadır.

Parkın altyapısı ve diğer gereksinimlerinin finansmanı Yeniköy Kalkındırma Derneği tarafından karşılanmıştır.

Parkın yapılmasında emeği geçen başta Köy Muhtarımız Osman DEMİR ve azalarına, ayrıca canıgönülden çalışarak emeklerini esirgemeyen tüm köy halkımıza teşekkür ederiz.

Köyümüzün bu birlik ve dayanışma ruhuyla çok daha fazla hizmetlere layık olduğunu düşünüyor ve parkın köyümüz için hayırlı olmasını diliyoruz.


19:07:26
2013-09-29

 
Köyümüze Çocuk Parkı hayırlı olsun
Yeniköy Muhtarı Osman DEMİR'in girişimleriyle Hafik İlçesi köyümüzde yaklaşık 100 m alana konumlandırılmak üzere oyun parkı yapacak. Çalışma köy girişinde bulunan Tekkenin Keh diye anılan bölgeye yapılacaktır. Oyun parkı kurulumu öncesinde altyapının hazırlanması ile ilgili olarak köy muhtarı ve ihtiyar heyeti ile birlikte köyde bulunan vatandaşlarımızın ortak çalışması devam etmektedir. Altyapı masrafları derneğimiz tarafından karşılanan bu projede emeği bulunan herkese canı gönülden teşekkür ederiz.

Yeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu
15:04:16
2013-08-21   
 
Kar Manzaraları

Image

Bu yıl özellikle Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinde etkili olan kar yağışı köyümüzde de uzun yıllardır görülmediği şekilde etkiliydi.

Kar yağışının bu denli etkili olması seyirlik manzaraları da ortaya çıkardı. Köydeki arkadaşlarımızın çekmiş olduğu fotoğrafları sizler için derlemeye çalıştık. Bir yandan izlerken diğer bir yandan da tebessüm edeceksiniz.


İşte manzaralar;

 
Yeniköy Koleji
Köyümüz bünyesindeki okulumuz, öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmeleri için düzenlendi ve adeta kolejlerde dahi olmayan bir konfora kavuştu. Yapılan çalışma ile sınıfın tavanı ısı izalasyonu da düşünülerek alçıpan ile kaplanılmış ve kartonpiyer ile de dekore edilmiştir. Pencereler perdeler ile öğrenci ve öğretmen masalarına masa örtüleri ile  yerler de mineflo ile döşendi. Ayrıca öğretmenimizin belirlediği eğitim araç gereçleri de temin edilerek öğrencilerimize daha kaliteli bir ortam oluşturulmuş oldu.Öğrencilerimiz okullarını artık daha çok seviyorlar ve okula giderken daha keyifli gidiyorlar. Yapılan çalışmaların finansmanı Yeniköy Kalkındırma Derneği tarafından karşılanmış olup emeği geçen yönetim kurulu üyemiz Musa IŞKIN, Köy muhtarımız Osman DEMİR ve Okul öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

Yeniköy için her zaman daha iyiye...


Yeniköy Kalkındırma Derneği 
Yönetim Kurulu

15:16:19
2011-12-06 
 
Yeniköy'de Modernizasyon
Köyümüzde kalkınma projesi kapsamında "Örnek Köy" statüsüyle alınan yatırım ile köy yollarımıza parke taş döşendi.  Modern bir görünüm kazanan köyümüzde yapılan çalışmalar bizleride onurlandırmaktadır. Emeği geçen başta muhtarımız Osman DEMİR olmak üzere ihtiyar heyyeti ve köy halkına teşekkür ederiz
 
Pusat-Özen Barajı Doldu Taştı !!!
Yıllardır yapımı özlemle beklenen Pusat Özen barajı yapımının tamamlanmasından sonraki nihai gelişmeyi de tamamlayarak  doldu ve giderlerinden fazla su dışarı akmaya başladı. www.yenikoyder.com ziyaretçileri için konu ile alakalı çekilen videoyu yayınlıyoruz.
 
Gezelim Görelim Yeniköydeydi
ImageTRT ekranlarında uzun yıllardır beğenilerek izlenilen Nuray YILMAZ'ın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı Gezelim Görelim programının konusu bu hafta Yeniköy'dü.
 
Yeniköy'de Eğitime Tam Destek
yeniköy Kalkındırma Derneği Yeniköy'de okula giden tüm öğrencilere yönetim kurulunun almış olduğu bir kararla destek oldu.
 
Hafik'e yarım metre dolu yağdı
ImageYaz mevsiminin ilk günlerinde Sivas’ın Hafik İlçesi 5 Haziran akşamı 45 dakika olan etkili fındık büyüklüğündeki dolu yağışı nedeniyle beyaza büründü.

Hafik’te hayat felce uğradı. Bazı işyerlerini su bastı, yollarda 40 santimetrelik dolu birikintisi oluştu. Dolu ve su birikintileri nedeniyle araçlar yollarda kaldı. İlçede ve bazı köylerde, elektrikler de bir süre kesintiye uğradı. Sivas-Erzincan yolu bir süre ulaşıma kapandı. Yolda kalan araçlar çevrede bulunanlar ile kamyon şöforleri tarafından kurtarıldı. Tarım arazilerinde hasar belirleme çalışmalarına başlanırken, İmranlı İlçesi Yoncabayır ve Aydoğan köylerinde de sağanak ve dolu yağışı etkili oldu. Meydana gelen toprak kayması nedeniyle bu köylerin yollarının ulaşıma kapandı.

11:30:01
2009-06-08

 
Sivas'ın Sevimli Kimsesizi
Image
Sivas'ın Hafik ilçesinde köylüler tarafından bulunan ayı yavrusu, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü'ne teslim edildi.
 
Pusat İçin Yazılan Bir Şiir
Pusat Köyünün baraj suları altında kalmasından dolayı yazılan şiiri okurken sizin de yüreğiniz sızlayacak. Yüreği sızlayan tüm Pusatlı kardeşlerimize de sabırlar diliyoruz.
 
Pusat Sular Altında

ImageUzun zamandır yapımı süren Özen Barajı'nın yapımının tamamlanması ve su tutulmaya başlaması ile birlikte sanılandan daha hızlı bir şekilde sular yükselmeye başladı. Komşu köylerimizden Pusat Köyü ise bu gelişmelerden en olumsuz şekilde etkilenen köy oldu. Öyleki baraj tam olarak dolduğunda köy tamamen sular altında kalacak. Şu an köyün büyük bir bölümü sular altında kalmış durumda. Fatih ÇOLAK kardeşimizin yayınlanmak üzere gönderdiği resimlere bakarken sanıyorum ki sizlerde dramatik bir şekilde anılarınızın sular altında kaldığını göreceksiniz. Ben bakarken çok duygulandım. Fazla söze hacet yok. işte resimler...

Bu arada teşekkürler Fatih ÇOLAK

 
YENİKOY Muhtarına Devam Dedi

ImageYapılan muhtarlık seçimlerinde Yeniköy iki aday çıkarttı. Biri Osman DEMİR diğeri de Davut KOÇ. Yapılan seçimin sonucunda ise 154 oy alan Osman DEMİR halen sürdürmekte olduğu muhtarlık görevine 5 yıllık süre ile tekrar seçildi. Sn. Osman DEMİR'i tebrik ediyor ve köyümüz için hayırlı olmasını diliyoruz.

09:26:21
2009-03-30

 
Köy Düğünü
ImageKurban Bayramı tatilinin ikinci günü başlayan Hasan ÇOLAK oğlu İbrahim ile Zekeriya CENİK kızı Seher'in düğünleri tatil nedeniyle İstanbul'dan gelen Yeniköylüler ve komşu köylerin de katılımıyla kalabalık ve bir okadarda keyifli geçti. Aşağıdaki birkaç düğün resmi haricinde diğer resimler için resim galerisi bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Yeni evli çifte mutluluklar dileriz.

Resim Galerisi için tıklayın.


23:52:56
21-12-2008


 
 
DELİGÖZ-YENİKÖY BORU HATTI ÇALIŞMALARI YOĞUN BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

ImageRamazan Bayramı sonrası hızlı bir şekilde start alan boru hattı döşeme çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmaktedir. Yaklaşık 5 Kilometrelik uzunluğa sahip olan boru hattı köy halkımızın da yoğun çaba ve yardımlarıyla sürüyor. 60-70 santimetre yer altına döşenen 100 mm çapındaki sağlık standartlarına uygun polietilen boru kullanılan çalışma bugün itibarıye Semektaş'ı aşarak köye yaklaşmakta.

Değerli üyelerimiz ve duyarlı Yeniköylülerden çalışmanın maddi bölümüne katkılarını esirgememelerini rica ediyoruz. Duyarlı insanlarımızın miktarını dikkate almadan, bütçelerinide etkilemeyecek şekilde bu hayırlı çalışma için bağışlarını beklemekteyiz. Sitemizin Ana Sayfasında bağış yapanların isimlerini görebilirsiniz. 

Bu listeye bir isimde siz yazdırmak istemez misiniz? 

12:10:07

09-10-2008

 
== MUJDE!! == YENİKÖYÜN SU PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR!
Image Köyümüzün müzmin sorunu olan su sorunu yerini çözüme bırakıyor. Deligöz'ün suyu ile alakalı yasal süreç tamamlandı ve suyun köye getirilmesi ile alakalı bir sorun kalmadı. Bu aşamadan sonra altyapı çalışmaları ile suyun köyümüze getirilmesi işlemi kaldı. Sürecin nasıl işleyeceği şu an belli olmamakla birlikte konu ile alakalı gelişen haberleri web sitemizden takip edebilirsiniz.


 
 
Online Ziyaretci:

Duyurular

CAMİ MİNARESİ yapımına 22 MAYIS 2015 tarihinde başlanan köyumüz minaresinin İnşaatı 10 AĞUSTOS 2015 tarihinde Tamamlanmıştır Açılışiİçin 29 Ağustos 2015 cumartesi günü İnşallah bütün üyelerimizle Birlikte köyümüzde yapilacaktır YÖNETİM KURULU BAŞKANI NUSRETTİN ERDOĞAN SAYGILARIMLA   Detaylar...

KÖY CAMİMİZİN MİNARESİ BİLİNDİĞİ ÜZERE CAMİMİZİN MİNARESİ CEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KARARI İLE MİNAREMİZDE OLUŞAN ÇATLAKLARDAN DOLAYI YIKILMASINA KARAR VERİLMİŞTİ KARAR UYARINCA MİNAREMİZ YİKILMIŞDIR YENİ YAPILACAK OLAN MİNAEREMİZİN YAPILMASI İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLAMIŞTIR EN YAKIN ZAMANDA TEKLİFLER ALINIP MİNAREMİZİN İNŞAATINA BAŞLANACAKTIR BUNUNLA İLGİLİ MİNAREMİZ İÇİN YARDIM VE BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARIMIZLA İRTİBATA GEÇEBİLİRLER YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN NUSRETTİN ERDOĞAN SAYGILARIMIZLA İRTİBAT TLF NUMARALARI MUHARREM DOLDUR 0532 642 71 58 BAHRİ IŞKIN 0542 321 84 86 BÜLENT YILMAZ 0530 772 34 15 YUNUS IŞKIN 0539 888 18 58 METİN YILMAZ 0532 255 51 51 OSMAN TÜRKOĞLU 0532 286 15 23 YENİKÖY HEPİMİZİN KÖYÜMÜZÜ SEVİYORUZ   Detaylar...2015 GELENEKSEL PİKNİK DEĞERLİ ÜYELERİMİZ 2015 GELENEKSEL PİKNİK ORGANİZASYONUMUZU KÖYÜMÜZDE YAPIYORUZ. YÖNETİM KURULU KARARI İLE 18 TEMMUZ 2015 .CUMARTESİ RAMAZAN BAYRAMI 2.GÜNÜ YENİKÖY DE YAPILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.  Detaylar...

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
BEKİR DOĞAN
Herkese selam, 
Herkesin malum
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

Köy Müzik Kutusu

Error:
Adobe Flash Player needed.

Rasgele Resim

5.jpg