Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Haberler arrow Piknik Şöleni TV58'de
Piknik Şöleni TV58'de
Image Bu yıl 15. si ilk defa Yeniköy'de gerçekleştirilen geleneksel Yeniköy Kalkındırma Derneği Piknik şöleni görüntüleri 20 Ağustos 2008 günü Saat 21:00 dan itibaren bir buçuk saat süre ile Sivasımızın yükselen yıldızı Anadolu'nun sesi TV58 televizyonunda. 


09:36:02
20-08-2008

Dernekten Haberler

CAMİ MİNARESİ
KÖYÜMÜZ CAMİSİNİN MİNARESİNİN İNŞAATINA 13 MAYIS 2015 ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLANMIŞTIR İNŞALLAH RAMAZAN BAYRAMINA YETİŞTİRİLECEKTİR MİNARE İÇİN YARDIMDA BULUNAN ÜYELERE TEŞEKÜR EDERİZ YARDIM ETMEK İSTEYENLERİNDE YÖNETİM KURULUNDAKİ ARKADAŞLARA YARDIMLARINI ULAŞTIRABİLİRLER RABBİM HAYIRLARINIZI KABUL EDER İNŞALLAH YÖNETİM KURULU
 
FUTBOL TURNUVASI
Hafed federasyon un heryil düzenlemiş olduğu futbol Turnuvası 22 2015 Mart Pazar günü başlamıştır takimimiza başarılar dileriz yönetim kurulu
 
18 OCAK 2015 GENEL KURUL
18 OCAK 2015 TARIHINDE Kİ GENEL KURULUMUZ SONUCU AŞAĞIDAKİ YENİ YÖNETİM KURULUMUZA 2015/2017 YILLARI ARASI GÖREV VERİLMİŞTİR.
 
2013 Yılı Piknik Şöleni
Yeniköy Kalkındırma Derneği olarak her yıl geleneksel olarak düzenlenen piknik şöleni bu yıl Yeniköy'de yapıldı.Yoğun bir katılımın gözlendiği piknik şöleni oldukça coşkulu geçti. Birçok protokolünde katıldığı piknik şölenimize bu yıl Çekmeköy Belediyesi'de pikniğe İstanbul'dan katılacak üyelerimiz ve misafirlerimizin gidiş ve dönüşlerinde kullanılmak üzere  iki adet otobüs temin ederek katkı sağlamıştır. Çekmeköy Belediye Başkanı Sn.Ahmet POYRAZ'a Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Latif COŞAR'a, AkParti Çekmeköy İlçe Başkanı Sn.Şahmettin YÜKSEL'e ve İlçe Başkan Yardımcısı Sn.Yılmaz SEZGİN'e dernek yönetimi olarak gönülden şükranlarımızı sunarız. Aynı zamanda Hafik Belediye Başkanı Sn. Zeki AYDIN, Hafed Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim ŞAHİN ve Hafed'e bağlı üye köy dernekbaşkanları ve yöneticileri'de pikniğimize katılarak bizleri onurlandırmışlardır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Birlkteliğimizi ve beraberliğimizi göstermesi açısından böyle günler her zaman ön plandadır. Üyelerimize derneklerine olan bağlılıklarından dolayı ve yoğun katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bir sonraki piknikte buluşmak dileğiyle Allaha'a emanet olunuz.


Dernek Yönetim Kurulu
14:21:19
2013-09-14 
 
TEŞEKKÜRLER YENİKÖY
Yürekten Teşekkürler,

Çekmeköy Belediye Başkanı ve Akparti İlçe Başkanı'nın Derneğimizi ziyaretlerinden dolayı Hafta içerisinde gönderdiğimiz davet mesajına kayıtsz
kalmayarak duyarlılık gösteren ve mazeretlerinden dolayı katılamayan tüm ü
yelerimize memmuniyetimizi bildirir. Özellikle belirtmek isteriz ki 
Yeniköy Kalkındırma Derneği bünyesindeki bu birlik ve dayanışmayı devam ettirdiğimiz sürece aşamayacağımız engel olmadığını birkez daha
 gösteren siz değerli üyelerimize sonsuz teşekür ve şükranlarımızı sunarız.


Sizlerle yönetim kurulu olarak gurur duyduğumuzu belirtiyor saygılar sunuyoruz.


Yeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu.
 
Vefa bu olsa gerek!!
Değerli dostlar ve sevgili Yeniköylüler,

Vefa nedir?

Kelime anlamından bahsetmeyeceğim. Aslında vefa, geçirdiği elim trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan Teyfik kardeşimizin kaza geçirdiği gün ile 5 Şubat 2012 tarihinde dernekte yapmış olduğumuz başsağlığı toplantısına kadar geçen sürede üyelerimizin gösterdiği son derece duyarlı davranıştır.

Örnek duruştur.
Sevgi selidir.
Acıyı paylaşmaktır.
Yardımlaşmaktır.
Hissetmektir.

Çok daha fazla şey yazılabilir. Çok daha fazla şey söylenebilir.

Kaza haberi alınır alınmaz insanlarımız Boludaki hastaneye akın ettiler. İlk günden itibaren her geçen gün artan bir ziyaretçi sayısı ortaya çıktı. Aslında gelen insanlar dualarını getirdiler. İnaçlarını getirdiler. Bir iyi haber almak istediler. Hasta yakınlarını teselli etmek istediler. Acılarını paylaşarak azaltmak istediler.

Gidiş geliş toplamda 700 kilometre olan mesafeyi gece demeyerek, gündüz demeyerek, kar demeyerek, kış demeyerek katettiler.

5 Şubat 2012 Pazar günü yine kardeşimizin başsağlığı toplantısında insanımız gerçek VEFA örneğine devam etti. Derneğimiz kalabalık karşısında biçare kaldı. Derneğe sığmadık. Şu ana kadar belkide en kalabalık toplantımızı yaptık. 

Teyfik kardeşimizin aramızdan ayrılması başta aile efradı olmak üzere hepimizi derin bir üzüntüye boğdu. Yüce mevla kendisine gani gani rahmet eylesin. Kabrini pürnur, amelini makbul, mekanını cennet eylesin. Başta ailesi olmak üzere tüm halkımıza sabırlar ihsan eylesin. 

Aslında konuyu şuraya getirmek istiyorum. İnsanlarımızın sergilemiş olduğu bu örnek davranış daha önce bu denli etkili görmediğimiz gerçek bir vefa göstergesidir. 
Bu aslında içinde bulunmuş olduğumuz sosyal bir topluluk olan Yeniköy Kalkındırma Derneğininin temel amaçlarındandır ve bu topluluğun varoluş sebebidir.

Ben şahsım adına tekrar söylüyorum daha önce bir benzerini görmediğim bu duyarlılık karşısında tüm Yeniköy Kalkındırma derneği üye ve ailelerine ayrıca tüm Yeniköy'lülere teşekkür ediyorum.

Böyle bir sosyal topluluğun, Yeniköy Kalkındırma Derneği'nin yöneticisi olmaktan da gurur duyuyorum. Aile fertleri adına dualarını esirgemeyen ve her zaman yanlarında olan herkese tekrar teşekkür ediyorum
 

Saygılarımla


Murat ÖRDEKBAY
Yeniköy Kalkındırma Derneği II.Başkanı


22:34:03
2012-02-06


 
TEŞEKKÜRLER YENİKÖY !!!
Değerli Yeniköylüler,

Bundan yaklaşık bir hafta önce sizlere gönderdiğimiz kısa mesaj ile dernek bünyemizde bir eğitim çalışması başlatacağımızdan bahsettik. Bu çalışmaya çocuklarınızı kaydettirmeniz ricasında bulunduk. 

Aslını sorarsanız bu çalışmayı başlatmayı düşündüğümüzde endişelerimiz ve çekincelerimiz vardı.

Eğitim vereceğimiz yeterli öğrenci sayısını bulabilir miyiz? Acaba başarılı olabilir miyiz? diye kendi kendimize sorduğumuz sorular vardı. 

Çektiğimiz mesaj sonrasında aslında bu kadarını beklemediğimiz yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Değerli üyelerimiz arayarak çocuklarını kaydettirdiler. Kayıtlı mevcut sayımız üst sınır olarak belirlediğimiz elli rakamına ulaştı. Birinci haftanın sonunda kayıt yaptırmak için hala arayan üyelerimiz var ancak hem kayıt süremiz dolduğundan hem de sınıf kapasitemiz yeterli olmadığından üzülerek olumsuz cevap dönmek durumunda kalıyoruz. 

Birinci haftanın dersleri sonrasında çocuklarımızın yüzlerindeki gülemseme ve gözlerindeki ışıltı endişelerimizi ortadan kaldırdığı gibi aslında ne kadarda doğru bir işe adım attığımızı da bizlere göstermiş oldu. 

İnanın biz çocuklardan daha heyecanlıyız. Çocuklarını bu eğitim çalışması için derneğe gönderen tüm üyelerimize ve velilere sergilemiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Yolun başındayız ve şu an sadece iki ders için eğitim verebiliyoruz. Sizlerdeki bu hizmet arzusu ve desteği devam ettiği sürece sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına kendimizi hızlıca geliştirmemiz ve daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız.  Bu konuda elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kuşkunuz olmasın.

Herhangibir beklentisi olmadan çocukların eğitimine katılan İngilizce öğretmenimiz Elif KALA'ya, matematik öğretmenimiz Mustafa ÖRDEKBAY'a emeklerinden dolayı çok ama çok teşekkür ederiz.Saygılarımızla...

Yeniköy Kalkındırma Derneği
Yönetim Kurulu

12:50:47
2011-12-14
 
Matematik ve İngilizce Eğitimi

Değerli üyemiz,

Dernek bünyemizde eğitim öğretim yılı boyunca 11 Aralık 2011 Pazar gününden geçerli olmak üzere her pazar günü saat 10:00 ve 14:00 arası uzman branş öğretmenlerimizce tamamen ücretsiz ingilizce ve matematik eğitimi verilecektir. İlköğrenim ve lise öğrencilerinin katılabileceği eğitim programına lütfen çocuklarınızı kayıt ettiriniz.

Çocuklarımızın geleceğimiz olduğunu unutmamanız ve bu konuya azami hassasiyet göstermeniz özel ricamızdır.

Lütfen !!!  Çocuklarımız için...

İrtibat  Erdinç DOLDUR   0533 357 58 58

17:10:44
2011-12-06

 
Cep Telefonu Şebekemiz Hayırlı Olsun

Active Image
Çok değerli Yeniköylüler,

Köyümüzdeki cep telefonu şebeke problemi çakmak köyü bölgesinde yapılacak olan istasyon ile 15 gün içerisinde çözülecektir.Köyümüze ve çevre köylere hayırlı olsun.

Saygılarımızla...


Yeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu
 
Besinli Köyünden Örnek Davranış
Image

Hafta sonunda Yeniköy - Alçıören takımları arasında oynanan futbol musabakasında yaşanan çirkin olayları değerlendirmek adına komşu köyümüz Besinli Köyü Yönetimi derneğimize nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

 
Yeniköy'de Cep Telefonu Şebekesi için Büyük Gelişme
Image

Çok değerli Yeniköylüler,

Uzun zamandır sizlerinde bildiği gibi dernek yönetimi olarak, köyümüzde çekmeyen cep telefonları ile ilgili olarak bir çok farklı girişimlerde bulunduk. Bu çalışmalarımızda ne yazık ki düne kadar olumlu bir sonuç elde edemedik. Dün Turkcell'den gelen telefon son girişimimizin olumlu sonuç verdiğini belgeler nitelikteydi.

Neydi bu telefon görüşmesi ve neye istinaden gelmişti;


 
ERDOĞAN HORTUM SANAYİİ AUTOMECHANIKA FUARINDA
Image
Dernek Başkanımız Nusret ERDOĞAN'ın firması olan Erdoğan Hortum Sanayii'nin İstanbul Tüyap fuar merkezinde 4 nolu salonda standı bulunmaktadır. Özellikle yoğun yabancı ziyaretçi akınına uğrayan standta Nusrettin Bey sizleride ağırlamaktan keyif alacaktır.Image

 
Herkes Bize Gıpta Etti ama Biz kendimizle Gurur Duymayı Öğrenemedik

                                                                 ÖRNEK DERNEK


Bir Pazar günü sizinde yolunuz düşerse, Çekmeköy de bulunan Hafik Yeniköy Derneğine uğramanızı isterim.

 
Genel Kurulumuz Yapıldı
16 Ocak 2011 Saat 10:30 da başlayan genel kurul toplantımız, Başkanımız Sn.Nusrettin ERDOĞAN'ın açılış konuşması ve arkasından saygı duruşu ile başladı. Hemen akabinde dua mahiyetinde hocalarımız kuran okudular. Divan kurulu seçiminde  Başkanlığa Şerafet KOÇ, katip üyeliklere ise Hasan ÇOLAK(Mustafa Oğlu)) ve Osman ÇAĞLAR seçildiler ve gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

 
Genel Kurul

Sayın Üyemiz,

Sivas İli Hafik Kazası Yeniköyü Kalkındırma Derneği'nin Olağan Genel Kongresi aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 16 Ocak 2011 Pazar günü saat 10:30 da  dernek merkezimizde toplanacaktır.

Birinci toplantıda çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı aynı yer ve aynı saatte çoğunluk aranmaksızın 23 Ocak 2009 Pazar günü yapılacaktır.

Sayın üyelere ve ilgililere ilanen duyurulur.

                                                                                                      
       
                                                                                                                                                                      YÖNETİM KURULU

 
Mevlid Kandilinizi Tebrik Ederiz
ImageMübarek Mevlid Kandilinizi en kalbi duygularımızla tebrik eder hayırlara vesile olmasını yüce mevlamızdan dileriz.


Yeniköy Kalkındırma Derneği
Yönetim Kurulu

13:41:55
2010-02-25
 
HAFED Yeniköy Derneğinde Buluştu
ImageHAFED Dernekler Federasyonu üye dernekleri onuruna verilen yemekte köy dernek yöneticileri biraraya geldi.


 
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
ImageMübarek Kurban bayramınızı tebrik eder sevdiklerinizle beraber sağlıklı, mutlu nice bayramları tekrar tekrar yaşamanızı yüce mevladan dileriz. Dini bayramımız olan kurban Bayramının öncelikli olarak Türkiye ve daha sonra da tüm islam alemi için hayırlara vesile olması dileğiyle bayramınız mübarek olsun.

                                                                                                                           Yönetim Kurulu

 
Kadir Geceniz Mubarek Olsun
ImageBu gece Kadir Gecesi. Mübarek Kadir Gecesi'nin siz, aileniz ve tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan dileriz.


 
İftar Yemeğinden Görüntüler
29 Ağustos 2009 tarihinde Yeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim kurulu tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılan tüm üyelerimize, çok değerli ailelerine ve misafirlerimize katılımlarından ve yönetim kurulu olarak bizleri yalnız bırakmadıklarından dolayı çok teşekkür ederiz. İftar yemeği öncesi okunan Kuranı kerim, ilahiler ve Modako Camii İmamı Hüseyin Hocamız tarafından yapılan sohbet programında başta Değerli Hüseyin Hocamız olmak üzere beraberinde gelerek bizlere manevi bir ziyafet veren diğer hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. 

Yeniköyümüz ve Yeniköylümüz herşeyin en iyisine layıktır diyor ve

Yönetim Kurulu Olarak Saygılarımızı Sunuyoruz 
 
İftar Yemeği
ImageYeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu tarafından organize edilen iftar yemeği 29 Ağustos 2009 Cumartesi günü verilecektir. İftar yemeği programı saat 18:00 da başlayacak. Modako Camii imamı Hüseyin Hoca'nın katılacağı program Kuran'ı Kerim Ziyafeti, Mevlid'i Şerif ve sohbet, akabinde de iftar yemeği şeklinde olacaktır. Arzu edenler teravih namazlarını da derneğimizde rahatça kılabilirler.

Bu tür organizasyonlarda katılımın yoğunluğu esastır. Dolayısıyla üyelerimizin yoğun katılım göstererek bizleri yalnız bırakmamaları temennimizdir. Özellikle de komşu köylümüz Şahinköy'lü Hüseyin Hoca'nın billur gibi sesinden Kuran ziyafetini ve sohbetini kaçırmamanızı rica ediyoruz.
 
Saygılarımızla ....

09:16:31

2009-08-26
 
Hoşgeldin Ya Şehr'i Ramazan
Image Onbir ayın sultanı Ramazan Ayı'nın tüm üyelerimiz ve islam alemi için mübarek olması, bolluk ve bereket getirmesini Yüce Allah'tan dileriz.
 
Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun

Yeniköy Kalkındırma derneği Yönetim Kurulu olarak tüm üyelerimiz ve ailelerinin, hemşehrilerimizin ve tüm islam aleminin üç aylarını ve regaip kandillerini en içten dileklerimizle kutlar, Yüce Allah'tan hayırlara vesile olmasını dileriz.

 
2009 Yılı Pikniği Dolu Dolu Geçti
Evet zaman ne kadarda çabuk geçiyor değil mi?

Yeniköy'de yaptığımız bir önceki pikniğimiz aradan bir yıl geçmiş olmasına rağmen daha dün gibi ve bir yenisini de 7 Haziran Pazar günü Alemdağ Yıldırım Piknik Alanında yaptık.

Genel Kurul toplantısının yapıldığı ve yeni yönetim kurulunun belirlendiği günden beri abartısız piknik organizasyonu için çalıştık. Amacımız başarılı olabilmekti. Üyelerimize, ailelerine ve misafirlerimize mahçup olmamaktı. Onları, senede birde olsa dertlerinden tasalarından uzaklaştırabilmek ve eşi, dostu, akrabalarıyla birlikte mutlu bir şekilde eğlendirebilmekti.

Gerçektende gözlemlediğim kadarıyla başardık gibi görünüyor. Dolu dolu bir piknik programı yaşadık. Üyelerimiz ve aileleri bizleri bu organizasyonda yalnız bırakmadılar. Her ne kadar gelmeyen üyelerimiz olsa da yoğun bir katılım vardı. Milletvekilimiz, HA-FED Federasyon Başkanımız, Köy Dernek Başkanlarımız ve Sanatçılarımızla da hiç olmadığı kadar yoğun bir misafir iştirakimiz vardı.  

Program sabahın erken saatlerinde kahvaltıların hemen akabinde başladı. Dernek Başkanımız Sn. Nusrettin ERDOĞAN açılış konuşmasını yaptı. Hemen arkasından köy muhtarımız Sn.Osman DEMİR günün anlam ve önemine binaen konuşmalarını yaptılar. Devamında plaket törenimiz vardı.

Sırasıyla;

Sn. Osman DEMİR'e        Köydeki Başarılı çalışmalarından ve köyümüzün örnek köy olma yolundaki çabalarından dolayı,
Sn. Şaban IŞKIN'a          Üyelik yükümlülüklerini aksatmadan yerine getirdiğinden dolayı.
Sn. Salih DOLDUR'a        Dernek yönetim kurulundaki başarılı çalışmalarından dolayı,
Sn. Osman KALA'ya        Dernek yönetim kurulundaki başarılı çalışmalarından dolayı,
Sn. Temür CENİK'e         Dernek yönetim kurulundaki başarılı çalışmalarından dolayı,
Sn. Mustafa YILMAZ'a     Dernek yönetim kurulundaki başarılı çalışmalarından dolayı   plaket taktim edilmiştir.

Plaket töreni sonrasında üyelerimize yönetim kurulumuzun hazırlattığı üzerinde dernek logomuzun da bulunduğu termoslar taktim edildi. Ve bu aşamadan sonra da misafirlerimiz gelmeye başladı. Önceki dönem yönetim kurulu üyelerimizle birlikte başkanımız misafirlerle ilgilendi. Bu arada bir teşekkür etmek istiyorum. Hiçbir karşılık beklemeksizin bir sözümüzle güneşin altında sıcağa rağmen mangalın başına geçerek misafirlerimiz için yemek organizasyonunu üstlenen

Sn. Alaettin FIRAT'a

Alaettin abimizin çektiği sıkıntıyı uzaklardan farkederek dayanamayıp yardıma gelen,

Sn. Arif IŞKIN'a (Hasan Oğlu)  çok ama çok teşekkür ediyorum. 

Pikniğimize misafir olarak katılan ancak katılmışken birkaç türkü ile bizleri Anadolumuza götüren yöre sanatçımız Alanyurt köyünden Salih AYDIN'a ayrıca teşekkür ediyorum.

Piknik programı tüm yoğunluğuyla devam ederken öğle namazının hemen arkasından sırasıyla Sancaktepe Belediye Başkan Yrd. Sn.Muhammed Ali CANKATAR ve Hafiğimizin, Sivasımızın ve tüm Türkiyenin gururu güreş dünya şampiyonu Sivas Milletvekili Sn. Hamza YERLİKAYA pikniğimizi onurlandırdılar. Sohbetleriyle ayrı bir keyif kattılar.  Teşekkürler Sn Muhammed Ali CANKATAR, Teşekkürler Sn.Hamza YERLİKAYA

Davul Zurna ekibimiz zaman zaman sahne aldılar köyümüz yiğitleri meydanda yöresel halaylarımızı oynadılar. Sanatçımız Havvanur'un gelmesiyle piknik alanımız hareketlendi. Güzel türküleriyle ve coşkulu halaylarıyla piknik alanı toz duman oldu. Ama kimin umurundaydı ki. Eğlence doruğa ulaşmıştı. 

Hemen akabinde HA-FED başkanı ve federasyon üye dernek başkanları aramıza katıldı. Tüm başkanlar davul zurna eşliğinde halaylar çektiler.  Yöre sanatçımız Yıldırım'ın süpriz bir şekilde ziyareti ise tabiri caizse pikniğin kaymağı oldu. Gün boyu yorulan bitap düşen katılımcılarımız Yıldırım'la birlikte bir kez daha coştular. 130-150 kişilik bir halay zinciri oluşturarak bir rekora da imza attılar. 

Bir şeye üzülüyorum. O da öğleden beri ısrar etmelerine rağmen yoğunluktan dolayı akşam saatlerinde oyunlarını başlatabildiğimiz çocuklarımız. Oyunları başlatabildik ancak ona da bir müddet sonra elektrik kesintisi izin vermedi. Buradan çocuklara söz veriyorum. Bir sonraki piknikte daha erken başlayacağız diyorum ve sizlerden özür diliyorum.

Pikniğimizin yoğun ve dolu dolu geçtiğini belirtmiştik. Bizim açımızdan yorucu bir piknik olmasına rağmen keyifliydi de. Katılan insanların memnuniyetini görmek inanın tüm yorgunluğumuza bedeldi.

Katılımlarından dolayı;

Sivas Milletvekili Sn. Hamza YERLİKAYA'ya
Muhtarımız aracılığıyla tebrik mesajı ileten Hafik Kaymakamı Sn. İlyas MEMİŞ'e
Sancaktepe Bld Bşk Yrd. Sn. Muhammed Ali CANKATAR'a
HAF-ED Başkanı Sn. Salih KOÇAK'a
Hafik Drn.Bşk. Sn. Necati GÜVEN'e
Yarhisar Drn.Bşk. Sn. Mustafa CANPOLAT'a
Günyamaç Drn.Bşk. Sn.Abdulhamit ASLIVAR'a
Celelli Drn. Bşk. Sn. Muttalip EMİROĞLU'na
Dışkapı Drn. Bşk. Sn. Mehmet KAYA'ya
Dışkapı Eski Drn. Bşk. Ömer ŞANLI'ya
Çimenyenice Drn. Bşk. Hüseyin GÖKÇEK'e
Mazeretinden dolayı katılamayıp telefonla tebrik mesajı ileten Gölcük Drn. Bşk. Osman AKIN'a,

ve beraberinde bulunan tüm dernek yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederiz.Bir sonraki piknikte görüşmek dileğiyle...


Saygılarımla...

Murat ÖRDEKBAY
Yeniköy Der. Bşk. Yrd.


Diğer resimler için;

http://www.yenikoyder.com/content/view/138/92/

 
Geleneksel Kır Gezisi 7 Haziran da
Yeniköy Kalkındırma derneği olarak her yıl düzenlediğimiz Geleneksel Kır gezisi 7 haziran 2009 tarihinde Alemdağ Otobüs Son Durağı arkasında bulunan Yıldırım Piknik alanında yapılacaktır. üyelerimizin yoğun katılım göstermesi dileğiyle katılan tüm üyelerimiz ve misafirlerimize iyi eğlenceler dileriz.

 

 
EKINTURK TV DEYDIK

Ekintürk TV de her cuma akşamı yayınlanan Yıldırımla Türkü Kervanı programının davetlisi olarak programa katıldık. Üyelerimiz ve ailelerininde yoğun ilgi gösterdiği programa Yeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu  ve önceki dönem yöneticilerimizden Mustafa YILMAZ ve Salih DOLDUR katılım sağladılar. Program ile ilgili görüntüleri aşağıdaki linklere tıklayarak video galerisi bölümünden izleyebilirsiniz.

15:55:18
02.05.2009

http://www.yenikoyder.com/content/view/139/93/

 
BAŞIMIZ SAĞOLSUN MUHSİN YAZICIOĞLU'NU KAYBETTİK

ImageBüyük Dava Adamı, Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkanı Hemşehrimiz Muhsin YAZICIOĞLU'nu kaybettik. Elim helikopter kazasında beraberindeki 5 kişi ile birlikte umutlarımızı boşa çıkaran haber bugün ulaştı. Yüreğimiz yanıyor, içimiz acıyor. Hepimizin başı sağolsun.

17:36:40
2009-03-27

 
YÖNETİM KURULUMUZ İŞADAMLARIMIZI ZİYARET ETTİ 2.HAFTA

Imageİlkini bir hafta önce 21 Şubat 2009 tarihinde gerçekleştirdiğimiz işadamlarımızı ziyaretlere bu hafta da devam ettik.
 
YÖNETİM KURULUMUZ İŞADAMLARIMIZI ZİYARET ETTİ 1.HAFTA

Image25 Ocak 2009 tarihinde göreve gelen dernek yönetim kurulumuz işadamlarımızı ziyaret etti.


 
Genel Kurulumuz Yapıldı
25 Ocak 2009 Saat 10:30 da başlayan genel kurul toplantımız, Başkanımız Sn.Mustafa YILMAZ'ın açılış konuşması ve arkasından saygı duruşu ile başladı. Hemen akabinde dua mahiyetinde hocalarımız kuran okudular. Divan kurulu seçiminde  Başkanlığa Temür CENİK, katip üyeliklere ise Faruk DOĞAN ve Suat ÖRDEKBAy seçildiler ve gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

 
Genel Kurul

Sayın Üyemiz,

Sivas İli Hafik Kazası Yeniköyü Kalkındırma Derneği'nin Olağan Genel Kongresi aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 25 Ocak 2009 Pazar günü saat 10:30 da Çekmeköy/Ümraniye adresindeki dernek merkezimizde toplanacaktır.

Birinci toplantıda çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı aynı yer ve aynı saatte çoğunluk aranmaksızın 31 Ocak 2009 Cumartesi günü yapılacaktır.

Sayın üyelere ve ilgililere ilanen duyurulur.

                                                                                                      
       
                                                                                                                                                                      YÖNETİM KURULU

 
Anket Sonucu
ImageSitemiz ile ilgili olarak yaptığımız anket sonuçlanmıştır. Derneğimiz ve köyümüzün sesi olan sitemiz ile alakalı ziyaretçilerimizin büyük bir kısmı olumlu görüş bildirerek beğenilerini belirtmiştirler. Olumsuz oy kullanan ziyaretçilerimizin hangi yönleri eksik veya yanlış bulduklarını ziyaretçi defterine yazmaları durumunda sitemizi daha da geliştirebiliriz. Bunun yanında web sitemiz ile ilgili fikirlerinizi de lütfen bizimle paylaşın. Paylaşın ki güzelliklerden mümkün olduğunca herkesi faydalandıralım.

Anketimize katılarak olumlu veya olumsuz görüş bildiren tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum.

Şu an 25 Ocak 2009 tarihinde yapılacak olan dernek seçimleri ile alakalı anketimiz yayındadır. Fikirlerinizin bizim için değerli olduğunu unutmayın. Anketimizden oylarınızı esirgemeyiniz.


                                                                                                                                                               Saygılarımla...              
                                                                                                                                                               Site Admin
 
Dernek Lokal Müdürümüz Değişti
ImageYeniköy Kalkındırma Derneği yönetim Kurulunca 2001 Yılı Kasım ayında Dernek Lokal müdürlüğüne seçilen Sn.Hasan DOLDUR kendi isteği ile bu görevden ayrılmıştır. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yine Yönetim kurulumuzca alınan karar gereği boşalan bu göreve Sn.Salih DOLDUR getirilmiştir. Sayın üyelerimize duyurulur.

Kendisini tebrik ediyor görevinde başarılar diliyoruz.12:29:46
2008-11-03
 
Aidat Borcu Olan Üyelerimizin Dikkatine


2006 yılı dahil daha önceki yıllara ait, yıllık aidat borcu olan üyelerimizin bahsedilen dönemlere ait borçlarını 15 Kasım 2008 Tarihine kadar ödemedikleri taktirde cep telefonu mesaj sisteminden çıkarılacağını siz sayın üyelerimizin bilgilerine sunarız. Bu süreçte herhangi bir yanılgıya düşmemek için lütfen Yeniköy Kalkındırma Derneği yönetim kurulu üyelerimizi arayarak borç bilgilerinizi sorgulayınız ve mutabakat sağlayınız.


                                                                                                                                                           Saygılarımızla
                                                                                                                                                           Yönetim Kurulu

 
Bayramınız Mübarek Olsun
ImageRamazan bayramınızı tebrik eder sevdiklerinizle beraber sağlıklı, mutlu nice bayramları tekrar tekrar yaşamanızı yüce mevladan dileriz. Dini bayramımız olan Ramazan Bayramının öncelikli olarak Türkiye ve daha sonra da tüm islam alemi için hayırlara vesile olması dileğiyle bayramınız mübarek olsun.

                                                                                                                           Yönetim Kurulu09:00:00
30.09.2008
 
Bu Gece Kadir Gecesi
ImageYeniköy Kalkındırma Derneği Yönetim Kurulu olarak tüm üyelerimizle birlikte ailelerinin ve islam aleminin mübarek kadir gecelerini en içten dileklerimizle kutlar, yüce mevladan hayırlara vesile olmasını dileriz.  
Dernek yönetim kurulumuz iftar yemeği verdi

ImageDernek yönetim kurulumuzun düzenlediği iftar yemeğine ilgi beklenenden fazla oldu.


 
Derneğimizde Sigara Yasağı Uygulaması Başladı
Image  Derneğimizin tüm bölümlerinde bugünden itibaren ilgili sigara yasası gereği sigara içmek yasaklanmıştır. Benzer derneklere ağır yaptırımlarına şahit ulduğumuz yasa için sigara alışkanlığı olan dernek üyelerimizin, ziyaretçi ve misafirlerimizin bu yasağa uygun davranmaları ve anlayışla karşılamalarını diliiyoruz.

   
                                                                                                                                                               Saygılarımızla...
                                                                                                                                                               YÖNETİM KURULU


14:08:43
05-09-2008


 
Hoşgeldin Ramazan
Image Onbir ayın sultanı Ramazan Ayı'nın tüm üyelerimiz ve islam alemi için mübarek olması, bolluk ve bereket getirmesini Yüce Allah'tan dileriz.

 
İftar Yemeği

ImageDernek yönetim kurulumuz tarafından geleneksel hale dönüştürülen iftar yemeği bu yıl 6 Eylül tarihinde  verilecektir. Tüm üyelerimiz, hemşehrilerimiz ve ailelerini dernek binamızda verilecek olan iftar yemeğimize bekliyoruz.  Bu vesileyle müslüman aleminin Ramazan-ı Şeriflerinin mübarek olmasını Yüce Allah'tan diliyoruz.

Saygılarımızla ....

11:10:03

30-08-2008

 
Piknik Şöleni TV58'de
Image Bu yıl 15. si ilk defa Yeniköy'de gerçekleştirilen geleneksel Yeniköy Kalkındırma Derneği Piknik şöleni görüntüleri 20 Ağustos 2008 günü Saat 21:00 dan itibaren bir buçuk saat süre ile Sivasımızın yükselen yıldızı Anadolu'nun sesi TV58 televizyonunda. 


09:36:02
20-08-2008
 
Piknik Şöleni Coşkulu Geçti

ImageYeniköy Kalkındırma Derneği'nin düzenlemiş olduğu 15. Geleneksel Piknik Şöleni bu yıl Yeniköy'de yapıldı. Zengin organizasyon içeriğine sahip olan şölen coşkulu bir şekilde geçti.
 
KANDİL KUTLAMA MESAJI
ImageYENİKÖY KALKINDIRMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU OLARAK TUM UYELERIMIZ VE AİLELERİNİN, HEMŞEHRİLERİMİZİN VE TÜM İSLAM ALEMİNİN ÜÇ AYLARINI VE REGAİP KANDİLLERİNİ EN İÇTEN DİLEKLERİMİZLE KUTLAR, YÜCE ALLAHTAN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİZ.
 
 
Online Ziyaretci:

Duyurular

CAMİ MİNARESİ yapımına 22 MAYIS 2015 tarihinde başlanan köyumüz minaresinin İnşaatı 10 AĞUSTOS 2015 tarihinde Tamamlanmıştır Açılışiİçin 29 Ağustos 2015 cumartesi günü İnşallah bütün üyelerimizle Birlikte köyümüzde yapilacaktır YÖNETİM KURULU BAŞKANI NUSRETTİN ERDOĞAN SAYGILARIMLA   Detaylar...

KÖY CAMİMİZİN MİNARESİ BİLİNDİĞİ ÜZERE CAMİMİZİN MİNARESİ CEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KARARI İLE MİNAREMİZDE OLUŞAN ÇATLAKLARDAN DOLAYI YIKILMASINA KARAR VERİLMİŞTİ KARAR UYARINCA MİNAREMİZ YİKILMIŞDIR YENİ YAPILACAK OLAN MİNAEREMİZİN YAPILMASI İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLAMIŞTIR EN YAKIN ZAMANDA TEKLİFLER ALINIP MİNAREMİZİN İNŞAATINA BAŞLANACAKTIR BUNUNLA İLGİLİ MİNAREMİZ İÇİN YARDIM VE BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN ÜYELERİMİZ YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARIMIZLA İRTİBATA GEÇEBİLİRLER YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN NUSRETTİN ERDOĞAN SAYGILARIMIZLA İRTİBAT TLF NUMARALARI MUHARREM DOLDUR 0532 642 71 58 BAHRİ IŞKIN 0542 321 84 86 BÜLENT YILMAZ 0530 772 34 15 YUNUS IŞKIN 0539 888 18 58 METİN YILMAZ 0532 255 51 51 OSMAN TÜRKOĞLU 0532 286 15 23 YENİKÖY HEPİMİZİN KÖYÜMÜZÜ SEVİYORUZ   Detaylar...2015 GELENEKSEL PİKNİK DEĞERLİ ÜYELERİMİZ 2015 GELENEKSEL PİKNİK ORGANİZASYONUMUZU KÖYÜMÜZDE YAPIYORUZ. YÖNETİM KURULU KARARI İLE 18 TEMMUZ 2015 .CUMARTESİ RAMAZAN BAYRAMI 2.GÜNÜ YENİKÖY DE YAPILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.  Detaylar...

Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
BEKİR DOĞAN
Herkese selam, 
Herkesin malum
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Üye Girişi

Üye Girişi

Köy Müzik Kutusu

Error:
Adobe Flash Player needed.

Rasgele Resim

11.jpg